Резултати от Triglav Skyrun 2022

На 3 юли 2022 се проведе Triglav Skyrun. Състезание по планинско бягане в една от най-дивите и високи части на Национален парк „Централен Балкан“ в Стара Планина.

Трасето преминава през три емблематични хижи – Соколна, Триглав и Русалка. Преминаването през резерват „Соколна“ е докосване до природата в нейния първичен вид. Третият по височина връх в Стара Планина, първенеца на Масива Триглав, Голям Кадемлия (2275м) също е част от трасето.

Дистанциите на Triglav Skyrun са три:
SKY 35 км 2000м Д+
SHORT 20 км 1000м Д+
BASE 12 км 600м Д+

Sky трасето е част от държавния календар на федерацията по Skyrunning Bulgaria. Изходна точка и за трите дистанции е северната част на село Тъжа.

Triglav Skyrun
МястоИмеОтборПоследен пунктВреме
1Иванка ХристоваФинал(12.00km)01:27:48
2Милена СавоваФинал(12.00km)01:29:23
3Мария СтояноваТерминаторите от ЗападенФинал(12.00km)01:46:20
4Росица КатреваInvictusФинал(12.00km)01:50:06
5Мирослава СтаменоваФинал(12.00km)01:52:48
6Милена ТондеваФинал(12.00km)01:55:09
7Грета ДрагомироваСК "Чудните скали"Финал(12.00km)02:02:24
8Стоянка ШишковаФинал(12.00km)02:20:22
9Албена СавоваФинал(12.00km)02:23:27
10Анжела СтоименоваФинал(12.00km)02:23:31
11Любомила АндоноваФинал(12.00km)02:58:44
МястоИмеОтборПоследен пунктВреме
1Милен КовачковФинал(12.00km)01:05:01
2Иван ТрифоновФинал(12.00km)01:23:54
3Антон ДанговФинал(12.00km)01:24:25
4Христо КасалийскиФинал(12.00km)01:24:36
5Андрей КехаяминчевФинал(12.00km)01:27:12
6Светослав АджамовФинал(12.00km)01:27:19
7Цветомир АтанасовATA furnitureФинал(12.00km)01:31:47
8Николай ХристовФинал(12.00km)01:38:20
9Васил ФилиповТопалянкаФинал(12.00km)02:01:13
10Иван АнгеловФинал(12.00km)02:01:18
11Георги ДимитровТопалянкаФинал(12.00km)02:01:21
12Янко НиколовInvictusФинал(12.00km)02:03:24
13Радко НедевскиБели КрилеФинал(12.00km)02:07:33
14Димитър ДимитровХрис-РаяФинал(12.00km)02:19:24
15Виден ТенчевФинал(12.00km)02:23:22
16Hamza KimiФинал(12.00km)02:40:26
17Александър ДамяновКоткитеФинал(12.00km)03:28:51
-Георги Радосветов--
-Боян Седевчев--
-Станислав Димитров--
МястоИмеОтборПоследен пунктВреме
1Милена СтояноваФинал(20.00km)02:27:56
2Радостина КолеваФинал(20.00km)02:34:34
3Стефания Беломъжева-ДимитроваBrown TeamФинал(20.00km)02:35:34
4Верадина НачеваТД  Рилски езераФинал(20.00km)02:41:17
5Яница ИвановаФинал(20.00km)02:45:27
6Моника ПаскалеваФинал(20.00km)02:51:05
7Радка ОвчароваФинал(20.00km)03:10:07
8Мариана МанолеваФинал(20.00km)03:10:13
9Евелина ДамяноваКоткитеФинал(20.00km)03:11:41
10Йоана ДимитроваФинал(20.00km)03:30:33
11Кремена ИспиреваПланинско бягане КазанлъкФинал(20.00km)03:30:45
12Антония ДимитроваФинал(20.00km)03:36:21
13Иванка ПетоваФинал(20.00km)03:44:52
14Даниела ВеличковаФинал(20.00km)03:48:52
-Радосвета Колевахижа Русалка(5.00km)00:50:16
-Ани Недкова--
-Румяна Пановска--
МястоИмеОтборПоследен пунктВреме
1Ивайло ДрагоевMisionis TargovishteФинал(20.00km)02:05:02
2Светозар СтояновТерминаторите от ЗападенФинал(20.00km)02:05:51
3Димитър ДимитровBrown TeamФинал(20.00km)02:06:21
4Йосиф ЙосифовInvictusФинал(20.00km)02:10:25
5Danny StonesNorth Bolton RunnersФинал(20.00km)02:12:42
6Тодор ГараловФинал(20.00km)02:16:29
7Атанас КараивановЯКИТЕ БИЦАРИФинал(20.00km)02:21:11
8Александър СтефановФинал(20.00km)02:22:18
9Стоян ВелчевСК" Танкист"Финал(20.00km)02:23:05
10Антон ОрешкинФинал(20.00km)02:25:26
11Иво ДончевBrown TeamФинал(20.00km)02:26:08
12Александър ЛяшокФинал(20.00km)02:26:38
13Георги ИвановФинал(20.00km)02:28:07
14Георги СтояновФинал(20.00km)02:28:37
15Кристиян НачевБели крилеФинал(20.00km)02:31:48
16Венцислав ЙордановФинал(20.00km)02:33:49
17Симеон ЯнковФинал(20.00km)02:34:09
18Павлин ДимитровVariant 5Финал(20.00km)02:36:39
19Божидар ЙордановЛоко Пловдив 🙂Финал(20.00km)02:45:18
20Стефан КирчевСК"Чудните скали"Финал(20.00km)02:49:00
21Тодор ТодоровФинал(20.00km)02:49:55
22Никола НиколовФинал(20.00km)02:50:00
23Божидар ДимитровФинал(20.00km)02:50:04
24Евлоги ВеличковФинал(20.00km)03:05:53
25Христо ГюзлевФинал(20.00km)03:10:22
26Александър КараеневЖивей здравословноФинал(20.00km)03:12:21
27Витан ПорязовФинал(20.00km)03:13:48
28Николай КазаковФинал(20.00km)03:19:33
29Николай ВеличковФинал(20.00km)03:28:38
30Деян ПетровФинал(20.00km)03:30:39
31Калоян КолевФинал(20.00km)03:31:19
32Димитър ДимитровBrown teamФинал(20.00km)03:42:30
33Живко АргировФинал(20.00km)03:45:35
34Деян НиколовФинал(20.00km)03:45:56
35Александър ЗахариевФинал(20.00km)03:46:25
36Красимир ПоповФинал(20.00km)04:10:05
37Мирослав ЧоневФинал(20.00km)04:10:11
-Никола Керефеинхижа Русалка(15.00km)02:29:04
-Искрен Иванов--
-Димитър Недински--
-Христо Костадинов--
МястоИмеОтборПоследен пунктВреме
1Валерия ДимитроваGoldNutrition BulgariaФинал(35.00km)05:44:25
2Росица СтефановаCrazy RushФинал(35.00km)06:01:53
3Ивона НеделчеваT&WФинал(35.00km)06:16:06
4Снежана ТерзиеваФинал(35.00km)06:24:39
5Кристина АнчеваTip TopФинал(35.00km)06:34:37
6Поли ИвановаФинал(35.00km)06:34:40
7Златина ГенчеваСК ,,Чумерна"Финал(35.00km)06:49:53
8Кристина НиколоваBuddy BlackФинал(35.00km)06:56:29
9Ива СтояноваФинал(35.00km)07:01:38
10Димитрина ЧервенлиеваФинал(35.00km)07:06:42
11Цветелина БеневаФинал(35.00km)07:19:08
12Ирина ПешинаФинал(35.00km)07:47:00
13Ралица ЦветковаФинал(35.00km)07:47:06
14Мирослава КостоваФинал(35.00km)07:52:10
15Ралица ТимеваФинал(35.00km)07:52:55
16Ана КарчеваЖенени с децаФинал(35.00km)08:37:39
17Юрка СимеоноваSlivenФинал(35.00km)08:37:48
18Стиляна ПетроваМайни ветераниФинал(35.00km)08:37:53
19Лалка Биринджиева - ИлчеваLMT TeamФинал(35.00km)08:47:51
20Теодора ТареваПланинско бягане КазанлъкФинал(35.00km)09:40:09
-Габриела Жековахижа Русалка(31.00km)07:36:34
-Яна Петровахижа Русалка(31.00km)09:46:16
-Боряна Дянкова--
-Камелия Димитрова--
#BIBИмеОтборКатегорияПоследен пунктВреме
1342Йордан ТодоровDeloitte BGМъжеФинал(35.00km)04:17:31
2384Здравко КръстевМъжеФинал(35.00km)04:20:43
3328Иво АндреевAsicsfrontrunnerBulgariaМъжеФинал(35.00km)04:22:50
4348Димитър АтанасовATA furnitureМъжеФинал(35.00km)04:31:16
5379Николай ДимитровBrown TeamМъжеФинал(35.00km)04:34:20
6320Христо ИвановМъжеФинал(35.00km)04:38:40
7339Цветин ГеоргиевСвищи ПлазМъжеФинал(35.00km)04:41:14
8322Алексей ЦветановМъжеФинал(35.00km)04:50:01
9305Димитър МитевNo TeamМъжеФинал(35.00km)05:10:05
10372Маноил ПеевМъжеФинал(35.00km)05:12:52
11341Панчо СталевМъжеФинал(35.00km)05:12:55
12316Венцислав ТрифоновМъжеФинал(35.00km)05:23:53
13376Гаел БелерМъжеФинал(35.00km)05:32:21
14370Милен СтаневDunder MifflinМъжеФинал(35.00km)05:32:34
15367Charalampos TsamantouridisМъжеФинал(35.00km)05:37:47
16340Антон КузевМъжеФинал(35.00km)05:44:15
17326Давид ШиклеМъжеФинал(35.00km)05:45:59
18325Христо ГеоргиевБири4баириМъжеФинал(35.00km)05:46:07
19321Калоян ДадовМъжеФинал(35.00km)05:48:26
20333Мартин ИвановМъжеФинал(35.00km)05:49:04
21314Станимир СтанковСКЛА МисионисМъжеФинал(35.00km)05:50:28
22257Димитър МавродиевМъжеФинал(35.00km)05:52:37
23327Стоян СтояновМъжеФинал(35.00km)05:54:00
24331Георги АнтоновСК "Чудните скали"МъжеФинал(35.00km)06:03:37
25359Николай ИвановМъжеФинал(35.00km)06:04:12
26315Емил ЙордановМъжеФинал(35.00km)06:08:11
27335Мартин КолевBuddy BlackМъжеФинал(35.00km)06:14:11
28300Мартин ВандовМъжеФинал(35.00km)06:18:32
29377Симеон НиновМъжеФинал(35.00km)06:19:46
30364Георги ДобревКошмарно Къси КрачетаМъжеФинал(35.00km)06:20:06
31334Иван ГлавчевМъжеФинал(35.00km)06:21:52
32378Емануел МартиновМъжеФинал(35.00km)06:24:50
33302Атанас МинчевБели КрилеМъжеФинал(35.00km)06:32:36
34369Иван СимеоновМъжеФинал(35.00km)06:36:18
35309Иван ПетровМъжеФинал(35.00km)06:50:24
36362Димитров ДимитърМъжеФинал(35.00km)06:58:30
37368Стоян Димитров стояновPhi MoldsМъжеФинал(35.00km)07:06:46
38360Росен ТодоровМъжеФинал(35.00km)07:16:59
39371Георги Добрев добревiRun - ВарнаМъжеФинал(35.00km)07:18:34
40380Нестор ДомусчиевМъжеФинал(35.00km)07:48:38
41365Иван ВълчевМъжеФинал(35.00km)07:50:30
42356Димитър ДимитровСърнена гораМъжеФинал(35.00km)07:51:35
43383Тодор КостадиновПървомайМъжеФинал(35.00km)07:51:44
44361Божидар ДимитровМъжеФинал(35.00km)07:52:48
45332Тодор КондаревМъжеФинал(35.00km)08:08:35
46351Мартин ТомановМъжеФинал(35.00km)08:13:55
47350Неделко АнчевTip TopМъжеФинал(35.00km)08:17:27
48352Борислав БожанковInvictusМъжеФинал(35.00km)08:29:29
49357Марин ДимитровМъжеФинал(35.00km)08:59:58
50373Емил АлексовМъжеФинал(35.00km)09:03:01
51330Георги ДрагоевДългия, дебелия и сладкодумнияМъжеФинал(35.00km)09:34:44
52324Михаил КунчевДългия, дебелия и сладкодумнияМъжеФинал(35.00km)09:34:49
53319Цветомир ЦановДългия, дебелия и сладкодумнияМъжеФинал(35.00km)09:34:51
54366Николай НеновDunder MifflinМъжеФинал(35.00km)09:57:47
-346Иван ДойчиновМъжехижа Русалка(31.00km)09:46:22
-301Димитър МихайловЯнтра-ИсполинМъже--
-310Eмил ГатевThe Leather DevilМъже--
-318Марин ДамяновМъже--
-349Милен КънчевМъже--

Вижте още

Резултати от Balkaniada 2022

Резултати от Balkaniada 2022

Тази година освен основните две дистанции, бе добавена и трета с дължина 10км. По този начин трасетата станаха следните:

Резултати от Рила Рън 2022

Резултати от Рила Рън 2022

На 24 юли 2022 се проведе традиционното състезание по планинско бягане от Самоков до връх Мусала – Рила рън. Трасето е с дължина 21км и стартира до входа на стадион Искър в Самоков

Резултати от Трявна Ултра 2022

Резултати от Трявна Ултра 2022

Между 15 и 16 юли 2022 се проведе седмото издания на Трявна ултра – един от най-красивите и популярни ултрамаратони в България и на Балканите.